Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego – Razem odkrywajmy Dolny Śląsk

Na billboardach na terenie całego Dolnego Śląska pojawiły się dziesiątki plakatów z uśmiechniętym Rafałem Jurkowlańcem, marszałkiem województwa na rowerze. Wszystko to za sprawą akcji, która miała na celu zachęcenie mieszkańców do aktywnego wypoczynku w regionie. Władze województwa zachęcają do odwiedzenia nie tylko niezwykle popularnego wśród turystów Wrocławia, ale również do zaplanowania weekendowego wypoczynku na terenie województwa.

A jest w czym wybierać! Zamki w Żmigrodzie i Oławie, pałace w Radomierzycach i Krzyżowej, Jaskinia Niedźwiedzia – to tylko kilka inspiracji na letnie wycieczki. Kampania Razem odkryjmy Dolny Śląsk miała na celu aktywizację mieszkańców województwa i przekonanie ich, że w zasięgu ręki znajduje się wiele ciekawych miejsc do odkrycia. Wśród nich nie tylko stolica województwa, ale również liczne zabytki i szlaki turystyczne, np. Szlaki Historii i Tradycji Wrocławia czy Główny Szlaki Sudecki. Jest to kolejna odsłona kampanii Tajemniczy Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia – do zobaczenia. Liczymy, że mieszkańcy województwa poszli w ślady marszałka i odkryją jak inspirujące może być podróżowanie po Dolnym Śląsku

Elementem kampanii Razem odkrywajmy Dolny Śląsk, który miał dodatkowo zaangażować mieszkańców, był konkurs na ambasadora Dolnego Śląska. Do udziału w rywalizacji zapraszał sam Marszałek. Ambasadorem mógł zostać każdy – wystarczyło napisać własną kartę przewodnika turystycznego stworzonego przez internautów!